Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zveme Vás na tradiční výstavu sukulentů v Brně 7. – 14. září 2018

12. 6. 2018
 
Skleníky Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (roh ulic Kotlářské a Veveří) v září znovu přivítají výstavu sukulentů, kaktusů a dalších exotických rostlin. Tentokrát potrvá od 7. do 14. září 2018 vždy od 9 do 17.30. Pořadatelé opět představí sukulentní rostliny z nejrůznějších koutů světa v jejich tvarové rozmanitosti a mnohotvárnosti.
 

letak-prod.-vystava-a4-jpg.-2018-2_560.jpg

 
Větší prostor letos vystavovatelé věnují rostlinám pocházejícím z jihu Afriky a Madagaskaru, které doplní sukulenty z Mexika a dalších částí světa. Návštěvníci si mohou prohlédnout například unikátní kolekci různých druhů stapéliovitých P. Hanáčka, část sbírky J. Glosera nebo B. Vrškového, kteří své výpěstky obvykle vystavují jen na této výstavě. Zastoupeny také budou populární rostliny s kaudexy a pachykauly. Své výpěstky a přebytky přivezou mimo již výše zmíněných pěstitelů další specialisté, např. P. Heřtus, M. Marčák, O. Potyka, M. Rec, D. Sedláček, manželé Tomandlovi, S. Typovský nebo J. Urbánek.
 

img_6173-boris-2015_560.jpg

 
Specializovaní pěstitelé z Moravy, Čech i Slovenska a odborníci z Botanické zahrady Masarykovy univerzity vystaví téměř 500 rostlin. Od unikátních afrických a madagaskarských sukulentů, „živých kamenů“, rarit rodů Adenia, Avonia, Bursera, Commiphora, Conophytum, Gasteria, Haworthia či Lithops po různorodou mexickou flóru včetně kaktusů a jiných exotických rostlin. Zvláštností výstavy bude kolekce různých sukulentů tvarovaných a pěstovaných jako bonsaje. V souvislosti s tím návštěvníci uvidí také doprovodnou výstavu fotografií Ivany a Jiřího Jandových na téma „Sukulenty jako bonsaje“.
 

p2070687-brom_560.jpg

 
Výstava je ojedinělou příležitostí vidět na jednom místě množství rodů a druhů sukulentů
z nejrůznějších čeledí a světadílů v kulturním prostředí Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Brno, která se na akci významně podílí. Vstupenky umožňují prohlídku všech jejích expozic. Děti, studenti a senioři mají slevu na vstupném.
 
Protože jde o výstavu prodejní, mohou si zájemci doplnit svoje sbírky o nové rostliny za velmi přijatelné ceny. Nabízen bude široký sortiment semenáčů i dospělé sbírkové exempláře (sukulenty včetně kaktusů aj.) z přebytků pěstitelů včetně rarit.
 

vsb08-002-bot.-zahrada---skleniky_560.jpg

 
Úlohou výstavy je také osvěta – proto nebude chybět například ukázka odborné literatury. Přítomní pořadatelé (manželé Tomandlovi) poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny, např. zájezdy a školní třídy, zajistí průvodce výstavou s populárně vědeckým výkladem. Fotografie z minulých výstav jsou umístěny na webových stránkách www.sukulentar.cz.
 
8. 9. 2018 bude v parčíku PřF u výstavních skleníků probíhat populární burza minerálů a fosílií.
 
Doprava: Pěšky z centra Brna cca 15 minut, tramvají č. 12 z hlavního autobusového nebo vlakového nádraží, výstup na Konečného náměstí přímo u vchodu do botanické zahrady, doba jízdy 10 až 15 minut. Autem – parkování například na parkovišti u Právnické fakulty MU na Veveří, potom pěšky 5 minut k botanické zahradě.
 
Dotazy – atomandl@seznam.cz nebo Dr. A. Tomandl, tel. 739 965 177.
 
 
 
 
Fotografie z předchozích výstav: 
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář