Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malé hlášení o velkém vítězství

 
…..a máme je doma!
Několik let zpětně jsme si na našem spolkovém webu celé jaro vypomáhali s takzvanými ochutnávkami z budoucí ročenky či speciálu. Členové SPS tak věděli, že práce na našich tiskovinách zdárně pokračují a také vlastně s jistotou věděli, čeho se v nich dočkají – dověděli se témata článků, jejich autory a ochutnali aspoň jednu fotku s kouskem textu. Letos to ale bylo jinak – stručně řečeno kde nic, tu nic.
Mělo to přinejmenším dva důvody: první byl, že vlastně různých příspěvků a aktualit bylo na webu dostatek a druhým důvodem byl záměr určitého překvapení. Redakce Adenia chtěla připravit k letošnímu spolkovému třídesítkovému jubileu utajený dárek v podobě superročenky. Posadila si vysokou laťku ve formě 30 článků, což se nakonec (o pár chloupků) nepodařilo, ale výsledek je přesto hodně dobrý – celkem se podařilo dotáhnout do tištěné podoby 27 (!) textů, které jsme nakonec z technicko-tiskařských důvodů rozdělili do klasické ročenky (13 článků, 40 stran) a polytématického speciálu (14 článků, 44 stran). Redakce oslovila téměř všechny tuzemské zkušenější psavce i mnoho dalších potenciálních autorů a věřte, že ona plánovaná třicítka se mnohokrát třásla, že padne a cíle bude dosaženo. Nakonec to skončilo o tři pídě pod laťkou, ale možná je to tak správně, kdo ví....
 

adenium-rocenka-2_560.jpg

 
Zůstaňmež tedy trochu tajemní až do konce a nevyzraďme našim členům víc, než je vhodné – na přiložené fotografii jsou pouze obálky obou letošních tiskovin (x Staparesia kirkii v kultuře na ročence a Tylecodon racemosus v přírodě na speciálu). Na obsah se ještě chvíli musíte těšit.
Hlavní zprávou mého článku ovšem je ten fakt, že díky velké obětavosti naší grafičky Daniely a letošních redaktorů Adenia (a mnoha dalších nejmenovaných ale stejně klíčových pomocníků, v neposlední řadě i naší skvělé tiskárně) máme v tomto okamžiku obě tiskoviny již DOMA! Prvním členem, který letošní nášup obdržel, byl rakovnický MUDr. Ryba (mimochodem též autor jednoho ročenkového článku). Dalšími šťastlivci ale mohou být v relativně krátké době i desítky dalších členů SPS, neboť plánujeme obě tiskoviny vzít sebou do distribuce na hlavní akci letošního roku – velké setkání (neřkuli Sympozium) ve Skochovicích. Již plativší členové mohou být v pohodě, zatímco zatím neplativší (leč po tiskovinách lačnící) členové nechť si připravi členský obolus (stále 150 Kč). Na všechny budou čekat dva nové šperky do sukulentní knihovničky.
Jistou malou skvrnkou na této téměř dokonalé konstelaci budou ovšem drobné chybičky ve smyslu drobných překlepů a omylů, kterým se přes veškerou snahu redakci nakonec podařilo uniknout a do textů ročenky a speciálu rukou nedílnou se vloudit a bohužel i opomenutí jména autora anglických sumářů – Jakuba Jilemického (tímto se omlouváme). Inu šotkové jsou zákeřní a jako mravenci (a vlnatka) prostě vlezou všude.
 

adenium-special-2_560.jpg

 
Jsme zvědaví, jestli témata letošních článků se aspoň z části protnou s vítězi velké ankety o 30 nejpopulárnějších sukulentů našich končin. A i kdyby ne, bude to aspoň důkazem toho, že svět sukulentů je tak širý, že jej žádnou anketou nelze spoutat (a lidi si stejně budou pěstovat, co každý uzná za vhodné).
 
Pro SPS Jirka Maule