Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aspoň jedna dobrá zpráva v těžkých časech

24. 9. 2020

 

V posledních dnech a týdnech docela přituhuje se špatnými zprávami, kromě různých počasových hrátek jsou to hlavně koronavirové a protikoronavirové informace, statistiky a rekordy. Nás sukulentáře nejvíc štve, že se zrušila většina akcí, výstav, sympózií (až na několik málo vyjímek) a nevypadá to zatím dobře ani s hlavní tuzemskou kaktusovo-sukulentní akcí  – tj. Zavíráním sezóny v Chrudimi.
S touto záplavou bychom rádi zabojovali dvěma útlými sešítky, určenými pro členy naší pěstovací partičky. Ano – hádáte správně – přišel okamžik vydání spolkových tiskovin Adenium, přesněji ročenky a speciálu pro rok 2020. Obojí už doputovalo z tiskárny do redakce Adenia a můžeme zahájit jejich distribuci. Prvních pár členů SPS, kteří zavítali 12.9. na kolokvium do Plzně, už má obě brožury u sebe a k tomu pár desítek lidiček dostalo svoji ročenku ve Skochovicích (to ještě speciál nebyl k dispozici).
Co vás tedy letos v ročence a speciálu čeká? Inu jako každý rok – pěkných pár stránek potištěných texty a fotkami, které nikde jinde v takovém rozsahu a kvalitě u nás nenajdete. Podrobné a důkladné recenze se jistě ujme nějaký odborník, já si jen dovolím nalákat na tato témata: V ročence Adenium 2020 najdete tato témata: pěstování odolných sukulentů na skalce, pojednání o rodech Rosularia, Cyphia a Beaucarnea, zajímavou stapélku i příběh jedné haworcie a na závěr veselý cestopis z Malého Karoo v Jižní Africe.
 

adenium-1.jpg

 
Letošní speciál pojednává o rodu Senecio, představuje 33 sukulentních druhů tak, jak se s nimi autorka za 20 let svého sukulentaření potkávala v kultuře. Tento text je doplněn i postřehy z botanické expedice do západního Kapska, kde se s několika druhy  setkala v jejich přirozeném prostředí.
Pokud se Zavírání sezóny nakonec letos uskuteční, proběhne velká část distribuce právě tam (jako všechny předchozí roky), pokud se to nepovede, odstartujeme rozesílání tiskoviny poštou těm členům, kteří mají své členské příspěvky v pořádku. Kdo si není jistý svým placením, nechť se spojí s jednatelem SPS (sps.maule@seznam.cz), kdo změnil v posledním roce svoji adresu, nechť tuto změnu ohlásí na stejnou adresu, jinak se tiskovin nedočká.

Jirka Maule

 

adenium-2.jpg

 

 

Aktuálně: Zavírání sezóny v Chrudimi bylo zrušeno!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Adenium

(Bogo, 19. 10. 2020 18:23)

S čo my na Slovensku?

Re: Adenium

(Otík, 28. 10. 2020 14:45)

Vy zas máte prezidentku. Chceš si to vyměnit?